Promluv si se svým přítelem/přítelkyni o sexu

Nezáleží na tom, jak jsi starý/á, promluvit si se svým partnerem o sexu není vždy jednoduché. Ale věř, že se budeš cítit daleko lépe, když to uděláš. Jestliže je to vaše poprvé, je vždy dobré si říci, co od toho oba očekáváte. Jestliže jste měli sex už předtím, mluvte o tom co máte rádi a jak to dělat lépe.

Mluvit o antikoncepci se může zdát jako “zabiják nálady”, ale nic nezničí příjemné pocity ze sexu rychleji, než chvíle strávené v obavách z těhotenství nebo nakažení se pohlavní nemocí. Můžete se cítit trapně začít mluvit o sexu otevřeně, ale na konci budete oba rádi, že jste to udělali. A zkuste přemýšlet… promluvili byste si raději o tom, jak použít kondom než o tom…”Aha, jsem těhotná!”? Nebo ještě horší scénář “Promiň, ale mohlo se stát, že máš HIV”? Pamatujte si, bezpečnost a zdraví je na prvním místě… dělejte to co potřebujete, ale ujistěte se, že to máte pod kontrolou.

Zkuste si promluvit ještě předtím než je to poprvé – je dobré se ujistit, že partner souhlasí s použitím ochrany než dojde k pohlavnímu styku. Pokud ne, můžete otěhotnět již při prvním styku.

Sex je velká zodpovědnost, vždy je riziko otěhotnění nebo pohlavní nemoci.

Pokud se necítíte na to, abyste si se svým partnerem o ochraně promluvili, může to znamenat, že nejste tak úplně připraveni mít s ním sex.

Talk to your boyfriend or girlfriend about contraception

X