Jak Escapelle a Postinor účinkují?

Escapelle a Postinor zabraňují těhotenství dříve, než k němu dojde. Především brání uvolnění vajíčka z vaječníku (nedojde k ovulaci) za pomoci hormonu zvaného levonorgestrel, což je stejný hormon, který se běžně používá i v jiných antikoncepčních pilulkách. Pokud už těhotná jste, Escapelle nebo Postinor nebudou účinkovat a ani nepoškodí vaše těhotenství. Čím dříve po nechráněném styku pilulku Escapelle nebo Postinor užijete, tím budou účinnější.

How does ESCAPELLE work?

Není Escapelle „potratová“ pilulka?

Ne, to rozhodně není.

Escapelle a Postinor jsou “pohotovostní antikoncepční pilulky” nebo-li “pilulky po”, které obsahují ženský hormon – progestin. Tento hormon zabraňuje těhotenství především díky zabránění ovulace (uvolnění vajíčka z vaječníku).
Tento hormon pouze zabraňuje otěhotnění před jeho vznikem, nevyvolává potrat.

Pilulky vyvolávající potrat se užívají později a mají zcela jiný účinek: Zastavují vývoj těhotenství, které už začalo (oplodněné vajíčko se už zahnízdilo v děloze). Pilulky vyvolávající potrat způsobují ukončení už počatého těhotenství a vypuzení plodu z dělohy. Užívání pilulek vyvolávajících potrat je daleko přísněji regulováno než užívání pohotovostní antikoncepce. Pilulky vyvolávající potrat, na rozdíl od pohotovostní antikoncepce, nelze koupit volně v lékárně.

Související odkazy

Časté otázky

Najdi lékárnu

Kontaktujte gynekologa

X