/////////////////////////

Jak Escapelle účinkuje?

Escapelle zabraňuje těhotenství dříve, než k němu dojde. Především brání uvolnění vajíčka z vaječníku (nedojde k ovulaci) za pomoci hormonu zvaného levonorgestrel, což je stejný hormon, který se běžně používá i v jiných antikoncepčních pilulkách. Pokud už těhotná jste, Escapelle nebude účinkovat a ani nepoškodí vaše těhotenství. Čím dříve po nechráněném styku pilulku Escapelle užijete, tím bude účinnější.

How does ESCAPELLE work?

Není Escapelle „potratová“ pilulka?

Ne, to rozhodně není.

Escapelle je “pohotovostní antikoncepční pilulka” nebo-li “pilulka po”, která obsahuje ženský hormon – progestin. Tento hormon zabraňuje těhotenství především díky zabránění ovulace (uvolnění vajíčka z vaječníku).
Tento hormon pouze zabraňují otěhotnění před jeho vznikem, nevyvolává potrat.

Pilulky vyvolávající potrat se užívají později a mají zcela jiný účinek: Zastavují vývoj těhotenství, které už začalo (oplodněné vajíčko se už zahnízdilo v děloze). Pilulky vyvolávající potrat způsobují ukončení už počatého těhotenství a vypuzení plodu z dělohy. Užívání pilulek vyvolávajících potrat je daleko přísněji regulováno než užívání pohotovostní antikoncepce. Pilulky vyvolávající potrat, na rozdíl od pohotovostní antikoncepce, nelze koupit volně v lékárně.

Související odkazy

Časté otázky

Najdi lékárnu

Kontaktujte gynekologa

X