O společnosti Gedeon Richter

O společnosti Gedeon Richter

Gedeon Richter Plc. je celoevropská, inovativně zaměřená farmaceutická společnost zabývající se výrobou, výzkumem a vývojem farmaceutických produktů a jejich následným prodejem a marketingem. Naše společnost vyrábí na dvě stě farmaceutických produktů ve více než 400 prezentacích. Portfolio výrobků zahrnuje téměř všechny důležité terapeutické oblasti včetně gynekologie, centrálního nervového systému a kardiovaskulárních chorob. Kromě toho naše biotechnologické zařízení pomůže společnosti rozšířit své produktové portfolio o preparáty nabízející vysokou přidanou hodnotu. Gedeon Richter má největší výdaje na výzkum a vývoj ve střední a východní Evropě. Původní výzkum se zaměřuje na zkoumání poruch centrálního nervového systému, přičemž hlavní cíle našeho výzkumu jsou schizofrenie, léčba úzkosti, chronické bolesti a deprese, jakož i léčba benigních gynekologických onemocnění. Díky široce uznávané odbornosti v oblasti steroidní chemie a ucelené škále produktů péče o zdraví ženy se Gedeon Richter řadí mezi významné hráče na poli gynekologické léčby na celém světě.

Gynekologické přípravky

Naše firma se zabývá výrobou přípravků na ochranu reprodukčního zdraví žen již od svého založení v roce 1901. Během posledních desetiletí se řada našich gynekologických produktů značně rozrostla o moderní antikoncepci a pilulky nouzové antikoncepce, hormonální substituční terapie (HRT), včetně dvou typů náplastí, stejně jako o dezinfekční přípravky a preparáty pro léčbu myomů a další přípravky pro gynekologické použití. Od začátku 70. let 20. století jsme začali zkoumat využití levonorgestrelu, což je aktivní složka dříve používána v perorální antikoncepci, jako prostředek nouzové antikoncepce. Od té doby byla ve východní Evropě učiněna řada klinických studií, které prokázaly účinnost a bezpečnost levonorgestrelu vyráběného společností Gedeon Richter Plc. jako postkoitální antikoncepce. Levonorgestrel 0,75 mg tableta byla poprvé schválena v Maďarsku v roce 1979 pod obchodním názvem POSTINOR. Preparát byl na trhu ve velké části střední a východní Evropy a v bývalém Sovětském svazu. Až později, na začátku 90. let 20. století, se začal vyrábět i pro západní Evropu, USA a zbytek světa.

Nabízíme širokou škálu antikoncepčních přípravků a pomáháme tak ženám utvářet si život podle svých představ. Pokud jde o výběr antikoncepčních metod, tak faktory jako spolehlivost, bezpečnost, jednoduchost použití a pohodlí hrají významnou roli. Krok za krokem jsme vybudovali produktové portfolio, které obsahuje druhou, třetí a čtvrtou generaci orální
antikoncepce a nouzovou antikoncepci. Poskytujeme tedy širokou škálu výrobků, ze které si každá žena vybere ten, který nejvíce vyhovuje jejím osobním potřebám. Toto řadí Gedeon
Richter Plc. mezi předním výrobce perorální antikoncepce v globálním měřítku.

Antikoncepční pilulky mají také řadu pozitivních neantikoncepčních vlastností. Například
upravují menstruační cyklus, přispívají k celkové pohodě ženy v premenstruačním období,
a zároveň poskytují ochranu před anémií z nedostatku železa. Chrání před zánětlivými onemocněními pánve a rakovinou vaječníků, před nezhoubnými nádory dělohy a prsu. Samozřejmě, hormonální antikoncepce, stejně jako použití jakéhokoli jiného léku, není
zcela bez rizika. Nicméně, ochrana před nechtěným těhotenstvím a jeho případnými
komplikacemi zdaleka převáží možné riziko užívání perorální hormonální antikoncepce.

Produktové portfolio naší firmy se nyní rozšiřuje o účinný přípravek pro předoperační
léčbu myomů, který může zlepšit kvalitu života žen trpících touto nemocí.
Děložní myomy ovlivňují zdraví přibližně 40% žen. Nejčastější typ myomů je ten, jenž
se nachází ve stěně děložní. Myomy mohou růst směrem do děložní dutiny, ve stěně děložní nebo směrem ven do dutiny břišní. Existují v různých velikostech, od několika
milimetrů až po takové, co zaplní část břišní dutiny. Příčina jejich vzniku je stále nejasná. Charakter a závažnost příznaků je v přímém vztahu k umístění a velikosti myomů.
Mezi charakteristické příznaky myomů patří abnormální menstruační cykly, nadměrné děložní krvácení, anémie, bolesti břicha, časté močení či inkontinence, neplodnost a komplikace v těhotenství. V případě asymptomatických myomů jsou dostačující pravidelná gynekologická a ultrazvuková vyšetření avšak u symptomatických myomů buď chirurgická nebo medikamentózní terapie. Od roku 2012 je dostupná perorální předoperační farmakoterapie. Tento nový lék ovlivňuje receptor jednoho z pohlavních hormonů těla – progesteronu. Účinně tak zastavuje krvácení, snižuje anémii a zmenšuje velikost myomů, což přispívá ke zlepšení kvality života pacientek. Díky této nové perorální předoperační léčbě pacientka získá čas a může být detailněji informována o možnostech a důsledcích různých přístupů k léčbě myomů.

Výskyt vaginálních mykóz nedávno začal narůstat do epidemických rozměrů. Zhruba
75% žen se nakazí touto infekcí alespoň jednou ve svém životě, a v 5% případů se infekce
opakuje, jinými slovy se vrací čtyři nebo vícekrát do roka, což silně ovlivňuje kvalitu života ženy. Naše široce dostupné moderní a cílené antimykotické preparáty poskytují účinnou léčbu akutní i chronicky se opakující vaginální mykózy.

Demografické údaje ukazují, že průměrná délka života je dnes podstatně vyšší než v minulosti, a v důsledku toho více žen než kdykoli předtím prožije „proměnu života“ – menopauzální přechod (klimakterium). Přechod není nemoc, ale fyziologický proces. Vyskytují se při něm příznaky jako návaly horka, noční pocení, nespavost a změny nálady, které mohou narušovat každodenní činnost ženy. Hormonální substituční terapie poskytuje úlevu od nepříjemných vazomotorických a psychických příznaků aby se zachovala hustota kostní tkáně a tudíž se zlepšila kvalita života.

Tato stránka byla připravena z důvodu poskytnutí informací pacientům. Uvedené údaje
nelze použít ke stanovení diagnózy. V případě, že vykazujete nějaké z příznaků zmíněných výše, poraďte se se svým lékařem! Pro poučení o možných rizicích a nežádoucích účincích léků si prostudujte příbalový leták nebo se obraťte na svého lékaře nebo lékárníka.

X