Jak se Escapelle a Postinor užívají?

Mám s užitím pilulky počkat 72 hodin?

Rozhodně ne! Čím dříve, tím lépe: čím dřív pilulku užijete, tím větší máte šanci na zabránění otěhotnění. Pilulku Escapelle nebo Postinor si můžete vzít hned po styku, nebo nejdéle do tří dnů, pokud jste nepoužili při styku žádnou ochranu nebo si myslíte, že vaše pravidelná ochrana selhala.

Jak se Escapelle a Postinor užívají?

Balení Escapelle obsahuje pouze jednu tabletu s užitím do 72 hodin od nechráněného pohlavního styku. Užije se tedy pouze jedna tabletka, a to je vše. Balení Postinor obsahuje dvě tablety, které se užívají naráz do 72 hodin po nechráněném styku.

Užijte ji co nejdříve, čím dříve tím lépe.

Související odkazy

Escapelle a Postinor jsou v současnosti nejbezpečnější metodou zabraňující početí po sexuálním styku navíc s nízkým výskytem nežádoucích účinků.

Neužívejte Escapelle a Postinor:

Pokud jste již těhotná, protože pilulka nebude účinkovat
Pokud jste alergická na levonorgestrel nebo pomocné látky obsažené v pilulce Escapelle.

Escapelle ani Postinor vás neochrání před infekcí HIV (virem způsobujícím AIDS) ani jinými sexuálně přenosnými chorobami (STD).

Jak často mohu Escapelle a Postinor užívat?

Nejedná se o metodu pravidelné antikoncepce. Snažte se užívat ji jen zřídka, pouze v případě nouze. Ale nikdy nezapomínejte na to, že má méně nežádoucích účinků než pilulka na vyvolání potratu nebo umělé přerušení těhotenství.

Obecně platí, že byste tuto pilulku neměla použít víc než jednou během jednoho menstruačního cyklu.

Escapelle nebo Postinor jsou určeny jen k užití v nouzi.

Zde je několik důvodů, proč tomu tak je:

Za prvé: Escapelle ani Postinor nejsou tak účinné jako dlouhodobá antikoncepce. Účinnost pohotovostní antikoncepce při užití do 24 hodin po styku vysoká, ale účinnost pravidelné orální antikoncepce je ještě vyšší.

Za druhé: Escapelle nebo Postinor mohou posunout menstruaci. Vaše měsíčky se mohou dostavit dříve nebo později než obvykle. Opakované užívání může narušit celkovou pravidelnost vašeho menstruačního cyklu.

Proto nejsou pohotovostní antikoncepční pilulky určeny k užívání jako pravidelná antikoncepční metoda. Pokud máte pravidelný pohlavní styk, poraďte se s gynekologem o vhodné antikoncepční metodě.

How to take ESCAPELLE?

Pokud jste těhotná

Pokud jste již těhotná, pohotovostní antikoncepční pilulka nebude fungovat a zároveň nebude mít vliv na vývoj dítěte v děloze.

Pokud jste těhotná, pilulku neužívejte.

Co mám dělat, když budu po užití pilulky zvracet?

Po užití pohotovostní antikoncepce přibližně jedna ze sta žen zvrací.
Pokud budete zvracet do tří hodin od užití Escapelle nebo Postinoru, musíte si vzít novou pilulku.
Pokud budete zvracet později než do tří hodin od užití pilulky, další už brát nemusíte.

Jak poznám, že byla pilulka účinná?

To poznáte, když dostanete další menstruaci a bude probíhat normálně.

Související odkazy

Časté otázky

Najdi lékárnu

X